Licznik odwiedzin

3775341

Kampania Informacyjna na temat bezpieczeństwa finansowego

 

     Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa, jazdy, paszportu, karty płatniczej to bardzo ważny problem, dlatego zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej informacjami.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów prowadzi Kampanię Informacyjną dotyczącą Systemu Dokumenty Zastrzeżone, której celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości (dowodów osobistych, paszportów, praw jazdy i wielu innych). Inicjatywa ma przede wszystkim informować o tym, że istnieje możliwość uniknięcia szeregu przykrych konsekwencji mogących powstać w wyniku utraty dokumentów.

Co robić po utracie dokumentów?
  1. Natychmiast zastrzec je w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.
  2. Powiadomić Policję (jeżeli utrata nastąpiła w wyniku kradzieży).
  3. W gminie lub placówce konsularnej wyrobić nowy dokument.

Jak działa System Dokumenty Zastrzeżone?

Dane trafiają do wszystkich banków i innych uczestników systemu, np: operatorzy telefonii komórkowych, notariusze, placówki poczty, pośrednicy finansowi, agencje rozliczeniowe, firmy leasingowe, hotele, firmy ochroniarskie, wypożyczalnie, agencje pośrednictwa sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.DokumentyZastrzezone.pl

System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828

System Zastrzegania Kart został uruchomiony I stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych.

Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828828 i zastrzec swoją kartę.

Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabela opłat jego operatora.

Więcej informacji na stronie: www.zastrzegam.pl

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski