Licznik odwiedzin

3909061

Strażacy obchodzili swoje święto...

 

     Dnia 3 maja 2015 r. w Radecznicy odbyły się Gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu jednostek straży pożarnej i zgromadzonych gości na czele z orkiestrą dętą z placu przy Urzędzie Gminy w Radecznicy do Sanktuarium Św. Antoniego. Mszę w intencji strażaków odprawił Proboszcz Parafii  o. Oskar Poździk. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu za Urzędem Gminy.

Dzień Strażaka to tradycyjnie czas, kiedy mamy okazję podziękować im za całoroczny trud, odwagę i ofiarność w niesieniu pomocy potrzebującym, dlatego zasłużonym strażakom wręczono medale oraz odznaczenia. Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa  zostało odznaczonych 8 strażaków, 4 strażakom wręczono srebrne medale, 13 ochotników odznaczono medalem brązowym, 23 druhów otrzymało odznaki „Strażaka wzorowego”. W następnej kolejności 4 złote, 16 srebrnych i 5 brązowych oznaczeń za zasługi dla pożarnictwa otrzymali członkowie niektórych młodzieżowych drużyn pożarniczych. Wręczenia medali dokonali: Prezes Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Pan Mieczysław Smarkala, członek Zarządu Powiatowego Związku OSP Pan Jarosław Wachowicz oraz Wójt Gminy Pan Edward Polak.

 

Zapraszamy do galerii >>kliknij tutaj<<

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski