Licznik odwiedzin

3909031

 Apel o pomoc dla rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru!

 

       W nocy z 2 na 3 kwietnia 2015 roku w miejscowości Mokrelipie doszło do tragicznego w skutkach pożaru, w którym zginął 23-mężczyzna. W akcji udział wzięły dwa zastępy JRG ze Szczebrzeszyna oraz 4 jednostki OSP. Strażacy zostali zaalarmowani o zdarzeniu o godzinie 2:37. Oprócz małżeństwa, któremu udało się uciec z płonącego domu, w budynku znajdował się także 23-letni syn. W jednym z najbardziej spalonych pomieszczeń strażacy znaleźli szczątki jego ciała. Wnętrze drewnianego domu spłonęło doszczętnie. Rodzina będzie musiała wybudować dom od nowa. Lokal zastępczy zaproponował Wójt Gminy Radecznicy Pan Edward Polak, jednakże rodzina zdecydowała się skorzystać z pomocy sąsiadki, która udostępniła swój dom nieodpłatnie. Jak wiadomo budowa domu wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Wiemy, że pozostawiając rodzinę samą sobie, bez udzielenia pomocy ze strony osób dobrej woli, nie poradzą sobie. Bez wsparcia budowa domu stanie się niemożliwa. Aby ten cel mógł być osiągnięty konieczne jest włączenie jak największej ilości osób do akcji, w imię społecznej solidarności.

   W celu zapewnienia rodzinie dachu nad głową Wójt Gminy Radecznica zainicjował zorganizowanie zbiórki w formie dobrowolnych wpłat pieniężnych. Osoby chcące pomóc poszkodowanej rodzinie, mogą wpłacać środki finansowe na specjalnie utworzony rachunek bankowy nr:

20 9632 0006 2002 1600 0055 0022

Gorąco apeluję i proszę wszystkich, którzy chcą i mają możliwość udzielenie pomocy poszkodowanym, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.

Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 

                                                                                                                                                                      Wójt Gminy Radecznica

                                                                                                                 mgr inż. Edward Polak

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski