Licznik odwiedzin

3775381

       Festiwal Antoniański

     

      W minioną niedzielę 30 czerwca br. na Stawach Świętego Antoniego w Radecznicy odbył się Festiwal Antoniański. Wydarzenie zainaugurowała o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Ojców Bernardynów z radecznickiej Bazyliki. Uczestników koncertu muzyczno-literackiego przywitali Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper oraz Dyrektor GCK,SiT Małgorzata Dumała. Zebrani na powyższej uroczystości zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy wysłuchali utworów muzycznych o tematyce religijnej w wykonaniu: Kapeli Turobińskiej, Zespołu Zorza z Dereźni, Grupy Wokalnej Akord, Marleny Mazur, Zespołu Zaburzanki oraz osób tworzących poezję i prozę: Joanny Wachowicz, Stefanii Krukowskiej, Janiny Gąsior, Henryki Stadnickiej, Justyny Górniak-Mameła, Heleny Sobczak, Walerii Kozioł, Reginy Smoter-Grzeszkiewicz, Stanisławy Krukowskiej. Wykonawców nagrodzono pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Dla uczestników Koła Gospodyń Wiejskich z Dzielec, Zaporza, Zaburza, Gorajca-Zastawie, Gospodynie z Mokregolipia oraz OSP z Dzielec przygotowały poczęstunek. Zwieńczeniem Festiwalu był koncert zespołu Krasnobrodzki Gospel.

Wydarzenie objęte było patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Pana Michała Mulawy. Promowało województwo lubelskie hasłem „Lubelskie smakuj życie”. Patronat medialny nad Festiwalem objął Tygodnik Zamojski.

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski