Licznik odwiedzin

3690621

INFORMACJA

     

       Informuje się, że dnia 15 listopada br. upłynął termin płatności IV raty podatków rolnego, leśnego i od nieruchomości.

Proszę o niezwłoczne uregulowanie należności podatkowych. Jednocześnie informuję, że koszty upomnienia wynoszą 16,00 zł.

................................................................................................................................................

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

 

      11 listopada 2021 r. w całym kraju oraz poza jego granicami świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Data ta przypomina o tym, że powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami! Przypomina o tym, że jako naród zawsze byliśmy odważni i niepokorni, a wolność była dla nas jedną z najważniejszych wartości.

      W Gminie Radecznica obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy montażem słowno – muzycznym w wykonaniu dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy. O godz. 12-stej została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Chudzio w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej Zaburze. Przemówienie okolicznościowe skierowane do uczestników uroczystości wygłosił Wójta Gminy Radecznica Marian Szuper. List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, został odczytany przez Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzędu Lubelskiego Agatę Grulę. Następnie delegacje biorące udział w obchodach złożyły wieńce w krypcie Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK. W gminnych obchodach wzięli udział m.in.: przedstawiciele władz wojewódzkich, Sekretarz Gminy Edyta Dubiel, Radni Rady Gminy Radecznica na czele z Przewodniczącym Jerzym Gumieniakiem, Sołtysi, Strażacy wraz z Pocztami Sztandarowymi, przedstawiciele społeczności szkolnej, grupy Inter Marium, a także mieszkańcy Gminy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

................................................................................................................................................

Nowe obiekty sportowe w Radecznicy i Zaburzu

     
 
     Zakończyły się prace związane z budową obiektów sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Radecznicy oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu realizowanych w ramach projektu „Poprawa stanu szkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Radecznica”. Zakres prac w Radecznicy obejmował m.in. budowę boiska piłkarskiego o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach zewnętrznych 55,0 x 28,0 m, budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach zewnętrznych 32,0 x 21,0 m, budowę czterotorowej bieżni lekkoatletycznej prostej z poliuretanu o długości 80 m, budowę skoczni do skoku w dal, budowę ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu wraz z zagospodarowaniem terenu. W Zaburzu został wybudowany m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, wykonane zostały urządzenia street workout, plac został oświetlony i ogrodzony. Całkowity koszt w/w inwestycji wynosi 2 040 664,90 zł z czego 1,3 mln stanowi dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2020”, wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota 549 350 zł, natomiast wkład własny gminy wynosi 114 tys. zł.
      5 listopada podczas XXXVI sesji Rady Gminy Radecznica Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper oficjalnie przekazał klucze do w/w obiektów na ręce Pani Ewy Maj Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy oraz Pani Hanny Nowak Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu.

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski