Licznik odwiedzin

2689898

      26 grudnia 2014 r. w Sanktuarium Św. Antoniego po Mszy Św. o godz. 8:30 nastąpiło odsłonięcie odnalezionego podczas remontu części poszpitalnej klasztoru obrazu Św. Antoniego autorstwa Jana Rosena.

Historia obrazu sięga 1929 roku. Po kasacie Sanktuarium obraz św. Antoniego trafił do  Łabuń. Niestety podczas pożaru  klasztoru w 1899 roku obraz spłonął. Bernardyni po powrocie do Radecznicy ogłosili konkurs  na obraz do ołtarza głównego. Wyzwania podjęło się dwóch artystów: Rosen i Politański Obraz namalowany przez Politańskiego trafił do ołtarza głównego. Natomiast los obrazu Rosena dotąd był nieznany. Podczas prac remontowych w przewodzie wentylacyjnym odkuto obraz Rosena. Ojcowie oddali go do renowacji. Teraz obraz znajduje się w Klasztorze i jest dostępny dla wszystkich.

 

 

 

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski