Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

Gminny Dzień Sportu

W poniedziałek 26 września 2023 r. sportowych emocji nie brakowało. Na kompleksie boisk przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu odbył się Gminny Dzień Sportu. W różnych dyscyplinach i konkurencjach rywalizowali uczniowie klas II-VIII ze wszystkich czterech szkół z terenu gminy Radecznica. Współzawodnictwo odbywało się w przyjaznej atmosferze przy dużych emocjach i zaangażowaniu dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Małgorzata Rapa, Katarzyna Jarosławska, Mariola Gwizdal, Laszek Staszczak, Zbigniew Buczek. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy wygrali. Jednak ze sportowego punktu widzenia wyniki drużynowe były następujące:

 

Wyścigi rzędów klas II-III

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. św.  Antoniego z Padwy w Radecznicy

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

IV miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks.  Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

 

Piłka nożna dziewcząt i chłopców klas IV-V

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. św.  Antoniego z Padwy w Radecznicy

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

IV miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks.  Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

 

Piłka siatkowa dziewcząt klas VI-VIII

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. św.  Antoniego z Padwy w Radecznicy

 

Piłka nożna chłopców klas VI-VIII

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. św.  Antoniego z Padwy w Radecznicy

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks.  Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

IV miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu.

 

W tegorocznym Gminnym Dniu Sportu uczestniczyli również m.in Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Dyrektor Lubelskiego Oddziału ARiMR Pan Krzysztof Gałaszkiewicz, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Gumieniak oraz Radni Gminy Radecznica: Pani Bożena Wojtaszek, Pani Joanna Małysz, Pan Jarosław Olech, Pan Mariusz Osman.

Celem wydarzenia była między innym promocja zdrowego stylu i form aktywnego spędzenia czasu. Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten dzień.

Gminny Dzień Sportu został zorganizowany we współpracy Wójta Gminy Radecznica,  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu i Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

>GALERIA ZDJEĆ<<

Skip to content