Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

GMINA RADECZNICA NA TRASIE TOUR DE POLOGNE WOMEN!

Przed nami trzy dni i trzy etapy wielkich emocji. 2. Tour de Pologne  Women odbędzie się od 28 do 30 czerwca 2024 roku. Do Gminy Radecznica zawita już w sobotę 29 czerwca br. W wyścigu weźmie udział 19 zespołów – trzy reprezentacje narodowe: Polska, Dania i Ukraina oraz 16 klubów z całego świata, m.in. z Polski, Francji, Belgii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Wielkiej Brytanii. Zawodniczki mają do pokonania łącznie 243,5 km po drogach Lubelszczyzny.

Start honorowy II etapu wyścigu o łącznej długości 136 km rozpocznie się 29.06.2024 r. o godzinie 12:20 z placu 3 Maja w Krasnymstawie. Peleton około godz. 13:29 wjedzie do Gminy Radecznica od strony Źrebiec i przejedzie przez siedem miejscowości naszej gminy: Mokrelipie, Zakłodzie, Gaj Gruszczański, Gruszka Zaporska, Zaporze, Radecznicę ( premia lotna LOTTO)  i Latyczyn.

W dniu 29.06.2024 w godz. przejazdu peletonu przez naszą gminę, trasa przejazdu zostanie wyłączona z ruchu. Zakończenie II etapu będzie miało miejsce w Kraśniku.

Wszystkich miłośników jednośladowych zmagań już dziś zapraszamy do kibicowania reprezentantkom Polski  jednej największej kolarskiej imprezy w tej części Europy!

Skip to content