Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

Debata o bezpieczeństwie

23 listopada 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radecznica odbyła się debata pn. ”Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Miejska Policji w Zamościu, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w gminie.
W debacie uczestniczyli m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Zamościu mł. insp. Tomasz Halinowski, Komendant Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie nadkom. Stanisław Niemczycki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zamościu kom. Marcin Natoniewski, Specjalista organizacji Służby Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Zamościu mł. asp. Monika Kot, dzielnicowy gminy mł. asp. Łukasz Dubilis, radni Gminy Radecznica, Sołtysi, Sekretarz Gminy p. Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy p. Bożena Kiesz, Dyrektor GCK,SiT w Radecznicy p. Mariusz Górski.

Posiedzenie  rozpoczął Wójt Gminy p. Marian Szuper od powitania uczestników. W czasie spotkania policjanci przedstawili obszar działania Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie oraz poinformowali o występujących zagrożeniach, liczbach i rodzajach wykroczeń popełnianych na terenie gminy i podejmowanych działaniach prewencyjnych. Ostrzegli przed najczęściej występującymi sposobami oszustw popełnianych wobec młodzieży i seniorów. Wskazali najczęstsze okoliczności sprzyjające oszustwom oraz sposoby ich zapobiegania. Policjanci zaprezentowali aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, dzięki której można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy.
Wszyscy uczestnicy debaty mieli możliwość wyrażenia swojej opinii na temat pracy policji, a także mogli przedstawić problemy związane z występującymi na terenie gminy różnego rodzaju zagrożeniami, na które policja powinna zwrócić szczególną uwagę.

>>GALERIA ZDJEĆ<<

Skip to content