Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

SESJA RADY GMINY RADECZNICA I SPOTKANIE OPŁATKOWE

     Dnia 28 grudnia 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Radecznicy odbyła się LXIV sesja Rady Gminy Radecznica. Było to ostatnie w tym roku spotkanie władz samorządowych, podczas którego m.in. podsumowano miniony rok. W obradach wziął udział również Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Radni Powiatowi Pan Lucjan Bednarz i Pan Leszek Pastuszak, Kierownik GOPS w Radecznicy Pani Łucja Bednarz oraz przedstawiciel LODR Pani Agnieszka Gawda.

Po merytorycznych obradach miało miejsce spotkanie opłatkowe w którym uczestniczyli m.in.: radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy, GOPS-u, Biblioteki, GCK,SiT, dyrektorzy szkół, członkowie GKRPA w Radecznicy, dyrektor lubelskiego oddziału ARIMR Pan Krzysztof Gałaszkiewicz, Ks. Józef Bucior, Brat Damian Boblel z  Bazyliki Mniejszej Świętego Antoniego w Radecznicy. Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper serdecznie przywitał wszystkich zebranych gości. Następnie głos zabrali Proboszcz Parafii Radecznica O. Sylwester Skirliński oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Jan Chrzciciela w Trzęsinach Ks. Julian Brzezicki. Po wspólnej modlitwie oraz odczytaniu fragmentu Pisma Świętego wedle polskiego zwyczaju zebrani połamali się opłatkiem. Radosną, świąteczną atmosferę dopełniły polskie kolędy w wykonaniu Zespołu Malinowa Dolina. Spotkanie zakończyło się degustacją potraw wigilijnych przygotowanych przez KGW: Nasze Źródła z Zaporza, Dzielce, Podborcze, Gorajec-Zagroble, Czarnystok oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego Mokrelipie i Stowarzyszenie Przyjazna Wieś.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Skip to content