Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

GMINNY DZIEŃ DZIECKA

W niedzielę 2 czerwca br.  w Radecznicy na najmłodszych mieszkańców gminy czekało moc atrakcji i niespodzianek. Okazją do świętowania był Gminny Dzień Dziecka, który rozpoczął się od przemarszu korowodu dzieci przebranych za postacie z bajek spod Urzędu Gminy na plac pod amfiteatr. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Wójt Gminy Pan Edward Polak, który przywitał uczestników i złożył dzieciom serdeczne życzenia. W tym roku program artystyczny zdominowały występy taneczne naszych najmłodszych mieszkańców. Podczas imprezy zaprezentowały się: dzieci szkolne oraz grupa taneczna działająca przy GCK,SiT w Radecznicy. Amatorzy dobrej zabawy w tym szczególnym dniu mogli skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych dmuchanych atrakcji. Sympatykom nieco spokojniejszych atrakcji organizatorzy zapewnili liczne zabawy z animatorami. Spore zainteresowanie wzbudziły samochody ratowniczo – gaśnicze oraz przejażdżki amerykańskim wozem policyjnym. Niezawodni druhowie z OSP Radecznica pokazali jak wygląda akcja ratownicza podczas wypadku. Literacką podróż  po krainie bajek i baśni najmłodszym zapewnili: Przewodniczący Rady Gminy Pan Marcin Zymon, pracownik filii biblioteki Publicznej Gminy Radecznica Pani Ewelina Olech oraz p.o. dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy Pani Ewelina Kotyła. Ucztę duchową dopełnił pyszny poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjazna Wieś.

Niepowtarzalna atmosfera i wspaniała zabawa sprawiły, że ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Radecznica, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy przy współudziale Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Skip to content