2. TOUR DE POLOGNE WOMEN PRZEJECHAŁ PRZEZ NASZĄ GMINĘ!

Druga edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Women rozpoczęła się 28 czerwca 2024 r. w Lublinie od jazdy indywidualnej na czas. W sobotę 29 czerwca start drugiego etapu 2 edycji Tour de Pologne Women zorganizowano na placu 3 Maja w Krasnymstawie. Do zmagań przystąpiło 96 zawodniczek. Na trasie o łącznej długości 136 km znalazły się dwie Lotne Premie Lotto w Radecznicy i Batorzu. W dniu wyścigu naszą gminę odwiedził dyrektor Tour de Pologne Pan Czesław Lang, który na ręce Wójta Gminy Pana Edwarda Polaka przekazał podziękowania  wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizację.

Zawodniczki do naszej gminy wjechały od strony Gminy Sułów i przejechały przez następujące miejscowości: Mokrelipie, Zakłodzie, Gaj Gruszczański, Gruszkę Zaporską, Zaporze, Radecznicę i Latyczyn. W Radecznicy jako pierwsze linię pierwszej lotnej premii Lotto przekroczyły: Scarlett Souren (VolkerWessels), Nikola Bajgerova (MAT Atom Deweloper Wrocław) i Femke Beuling (VolkerWessels). Drugi etap kolarski  zakończył się w Kraśniku. Gorącej atmosferze  towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Mieszkańcy Gminy Radecznica jak zwykle nie zawiedli. Zebrali się wzdłuż przejazdu wyścigu z biało-czerwonymi flagami w dłoni, którymi witali i dopingowali zawodniczki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę druhów OSP, którzy realizowali zadania z zakresu zabezpieczenia trasy przejazdu wyścigu. Dziękujemy Komendantowi Gminnemu Panu Jarosławowi Wachowiczowi za koordynację działań poszczególnych jednostek OSP.

>>GALERIA ZDJEĆ<<