ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dyrektorzy, Nauczyciele,

Pracownicy szkół i placówek oświatowych

Szanowni Państwo,

Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań. Wymaga nie tylko umiejętności, ale też szczególnego talentu i zaangażowania.  Głęboko uświadamiamy sobie tę prawdę obchodząc każdego roku rocznicę powołania 14  października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

Po wielu latach, tamto wydarzenie skłania nas ciągle do wdzięczności wobec tych, którzy w dzisiejszych jakże trudnych czasach kształtują umysły i serca dzieci i młodzieży w naszej małej Ojczyźnie – Gminie Radecznica.

Wyrażam wdzięczność, szacunek i uznanie Państwu Dyrektorom, Nauczycielom i Wychowawcom za Państwa codzienną pracę, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań.

Serdecznie dziękuję Państwu za służenie młodym ludziom wsparciem, wiedzą i doświadczeniem; za zaangażowanie w prowadzenie zajęć, a także za przekazywanie młodzieży ponadczasowych wartości i rozbudzanie w nich pragnienia poznawania świata.

Pracownikom administracyjnym i obsługi dziękuję za wysiłek wkładany w sprawne funkcjonowanie szkół i wszelką pomoc w tworzeniu bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni szkolnej.

Dyrektorom szkół, Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim Pracownikom Oświaty życzę pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Niech praca zawsze będzie dla Państwa rozwijającą i kreatywną podróżą, pełną możliwości i inspiracji. Niech przynosi wiele radości, sukcesów oraz zapewnia poczucie satysfakcji.

Wójt Gminy Radecznica

/-/ Edward Polak