Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Radecznica

24 miłośników strzelectwa wzięło udział w zawodach, które odbyły się 20 sierpnia 2023 r. na strzelnicy sportowej w Radecznicy. Zawody zostały rozegrane z podziałem na 3 konkurencje: karabinek GROT, pistolet GLOCK, łuk sportowy CORE HIT. W przypadku karabinka i pistoletu każdy z uczestników oddał 13 strzałów z czego liczonych było 10 najlepszych, natomiast w strzelaniu z łuku na 11 strzałów, ocenianych było 10. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności, dlatego rywalizacja w każdej konkurencji była niezwykle zacięta. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał kierownik zawodów Pan Mariusz Pastuszak. Zawody przebiegły w świetnej atmosferze, zdrowej rywalizacji oraz przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Poniżej wyniki zawodów z podziałem na konkurencje:

Karabinek GROT z pozycji leżącej z podpórki, odległość 50 m, czas 5 minut:

1.Krzysztof Mielnik – 99 pkt.

2. Marian Wójcik – 99 pkt.

3. Tadeusz Czajka – 98 pkt.

3. Tomasz Kołodczak – 98 pkt.

5. Robert Niedźwiecki – 97 pkt.

5. Andrzej Polski – 97 pkt.

Pistolet GLOCK z poz. stojącej z wolnej ręki, odległość 25 m, czas 5 minut:

1.Robert Niedźwiecki – 96 pkt.

2.Tadeusz Czajka – 93 pkt.

3. Krzysztof Mielnik – 89 pkt.

3. Michał Błaszczuk – 87 pkt.

5. Marian Wójcik – 85 pkt.

5. Szymon Kopiel – 85 pkt.

Łuk sportowy CORE HIT odległość 15 m, czas 5 minut:

1.Mariusz Pastuszak – 60 pkt.

2. Jacek Zalewa – 41 pkt.

3. Marian Wójcik – 38 pkt.

4. Robert Niedźwiecki – 37 pkt.

5. Tadeusz Czajka – 31 pkt.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali dyplomy, natomiast zdobywcom pierwszych miejsc wręczono puchary. Dekoracji zawodników dokonali: w imieniu Wójta Gminy Radecznica Kierownik USC Pani Wiesława Krukowska, Prezes KŻR Pan Ryszard Kawka.

Organizatorem zawodów był Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK im. 9 P.P. AK „Ziemi Zamojskiej” w Radecznicy oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!

>GALEIA ZDJĘĆ<<

Skip to content