ZABURZE POŻARKI METĄ XVI OGÓLNOPOLSKEGO ROZTOCZAŃSKIEGO RAJDU ROWEROWEGO „JASTRZĘBIA ZDEBRZ”

W niedzielę 8 września 2024 r. odbyła się 17. edycja Ogólnopolskiego Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego „Jastrzębia Zdebrz”. W tym roku metę rajdu organizatorzy przygotowali w Gminie Radecznica – w Zaburzu na Pożarkach, w miejscu na wzgórzu z pięknym widokiem na dolinę rzeki Gorajec. W niedzielne przedpołudnie na starcie stanęło około 200 miłośników jednośladów. W sześć tras o różnej długości i stopniu trudności rowerzyści wyruszyli z Biłgoraja, Radecznicy, Zamościa, Szczebrzeszyna i Frampola. Organizatorzy zadbali o to, by każdy uczestnik czuł się komfortowo i bezpiecznie. Na trasie rajdu dostępne były punkty, gdzie rowerzyści mogli odpocząć, zregenerować siły oraz skorzystać z przekąsek i napojów. Ciekawe trasy prowadzące przez urokliwe wsie, lasy i pola pozwoliły  pasjonatom turystyki z perspektywy rowerowego siodełka na odkrycie nieznanych zakątków Roztocza Zachodniego. Na mecie rajdu w Zaburzu na rowerzystów czekał obfity poczęstunek. Rajd rowerowy stanowił nie tylko wyzwanie sportowe, ale także stał się doskonałym sposobem na spędzenie czasu w gronie fantastycznych ludzi, pełnych pasji i pozytywnej energii. Mimo zmęczenia, wszyscy byli zadowoleni z pokonanych tras i wspólnych przeżyć. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Roztocza „Jastrzębia Zdebrz”.