Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

STRAŻACKA RYWALIZACJA

W minioną niedzielę 7 lipca 2024 r. na boisku sportowym w Gaju Gruszczańskim rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których udział wzięło 19 drużyn z terenu Gminy Radecznica: 15 jednostek OSP oraz 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Strażacy swoje umiejętności prezentowali w musztrze, sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. O ostatecznej klasyfikacji decydował łączny czas uzyskany w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz bojówce. Zawody MDP rozegrane zostały w oparciu o międzynarodowy regulamin CTIF. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

15 ZAKŁODZIE 67,90 (+3 pkt. karne) 65,09 (+5 pkt. karnych) 140,99

Na tegorocznych zawodach  w konkurencji  „bojówka” jednostka z Radecznicy z wynikiem 26,63 s ustanowiła nowy rekord Gminy. W konkurencji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zwyciężyła drużyna z Radecznicy, następne miejsca kolejno zajęły drużyny: Mokrelipie /mieszana/, Gorajec-Stara Wieś /mieszana/, Mokrelipie /chłopcy/.

Po odczytaniu protokołu nastąpiło wręczenie pucharów, nagród i dyplomów. Wójt Gminy Pan Edward Polak pogratulował zwycięzcom oraz podziękował wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach i osobom zaangażowanym w organizację i ich przeprowadzenie. Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu jakim dysponują. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Radecznica, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Radecznicy. Gospodarzem zawodów była jednostka OSP Mokrelipie.