Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

Pieszo przez Roztocze

 
W niedzielę 19 maja 2024 r. odbył się rajd pieszy. Liczna 45 osobowa grupa  wyruszyła w drogę o godz. 9:00  z placu przy Urzędzie Gminy w Radecznicy. Na trasie o długości ponad 10 km wiodącej malowniczymi ścieżki leśnymi czekało klika atrakcji. Jednym z pierwszych punktów docelowych był cmentarz z I wojenny światowej położony w Zaporzu. Tego dnia uczestnicy dotarli również na Wzniesienie Łysiec – zwane również Diablą Górą położoną 326 m n.p.m. To w tym miejscu znajdował się podczas II wojny światowej schron ziemny, w którym ukrywało się dowództwo 9 pp AK Ziemi Zamojskiej. Piechurzy dotarli również do wieży widokowej o wysokości 11,7 m. w Hoszni  Ordynackiej, z której można podziwiać panoramę Roztocza Zachodniego.  W jej pobliżu przebiegają szlaki turystyczne: pieszy „centralny” oznakowany kolorem niebieski i rowerowe centralny szlak rowerowy Roztocza (czerwony) oraz Jastrzębia – Zdebrz (niebieski). Miejscem docelowym niedzielnej wędrówki było Podlesie Małe, gdzie na uczestników czekało ognisko. Rajd był nie tylko okazją do poznania historii regionu, ale także do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury.
Organizatorem rajdu byli: Wójt Gminy Radecznica oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.
 
Skip to content