Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

NA SPORTOWO I WESOŁO

30 lipca w Zakłodziu odbył się festyn „Na sportowo i wesoło”. Słoneczna pogoda i wiele atrakcji spowodowały, że na plac przy remizie OSP w Zakłodziu przybyły tłumy. Uczestnicy festynu z pewnością nie narzekali na nudę, bowiem na gości czekały rozmaite stoiska i dobra zabawa. Wydarzenie rozpoczął koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Zaburze. Dla najmłodszych były dmuchańce, bańki mydlane, konkursy z nagrodami m.in. związane z zagrożeniami wynikającymi ze spożywania alkoholu, narkotyków, dopalaczy i papierosów. Niedzielny wypoczynek umiliła uczestnikom Roztoczańska Przygoda, a dzięki uprzejmości Roztoczańskiej Grupy Ratowników Drogowych zainteresowani mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu bądź życiu. Na stoisku Nadleśnictwa Zwierzyniec zarówno dzieci jak i dorośli mieli szansę wygrać ciekawe gadżety – wystarczyło podzielić się swoją wiedzą o lasach. Coś dla siebie znaleźli też miłośnicy dobrej kuchni, bowiem stoisko kulinarne przyciągało zapachem lokalnych smakołyków. Tego dnia chętni mogli również skorzystać z relaksującego masażu w wykonaniu Pani Magdaleny Kurek. Tajniki sztuki carvingu prezentowała Pani Agnieszka Mielniczuk. Na swoim stoisku pokazała jak przygotować dekorację na stół tylko przy użyciu małego nożyka oraz dostępnych warzyw i owoców. Niedzielne popołudnie uatrakcyjniły również występy: Zespołu Andrzejkowe Nutki, Zespołu Malinowa Dolina, Zespołu Zaburzanki, Kapeli Turobińskiej, akordeonisty Pawła Kusaja oraz Radosława Godzisza, Tadeusza Godzisza i Grzegorza Dzierby. Na zakończenie do tańca zagrała Szczebrzeska Kapela Podwórkowa.

Festyn to część projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjazna Wieś współfinansowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radecznicy. Współorganizatorem była OSP w Zakłodziu. Partnerami wydarzenia byli m.in.: Wójt Gminy Radecznica oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy. Patronatem medialnym wydarzenie objęło Katolickie Radio Zamość.

<< GALERIA ZDJĘĆ >>

Skip to content