NA SPORTOWO I WESOŁO

Słoneczna pogoda, muzyka, zabawa – tak w telegraficznym skrócie opisać można festyn, który odbył się 4 sierpnia 2024 r. w Zakłodziu. Było wesoło, sportowo i tanecznie, a uczestnicy z pewnością nie narzekali na nudę. Niedzielne popołudnie uatrakcyjniły występy: Zespołu Malinowa Dolina, Zespołu Zaburzanki, Kapeli Butrynów, Duetu Radzio i Tadzio, Zespołu Trzy w Jednym. Uczestnicy mieli także okazje wysłuchania koncertu Orkiestry Dętej Zaburze. Tego dnia wokal na scenie zaprezentował również zespół w skład którego wchodzą mieszkańcy Zakłodzia. Podczas festynu na stoisku PT KRUS w Biłgoraju zainteresowane osoby mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat ubezpieczeń, świadczeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W trakcie imprezy odbyły się też konkursy dla rolników. Dla najmłodszych uczestników przygotowano zabawy z animatorem. Były bańki mydlane, a malowanie twarzy przemieniało dzieci w motyle i tygrysy. Również dmuchańce przyciągnęły tłumnie wielbicieli zjeżdżania. Przedstawiciele Nadleśnictwa Zwierzyniec na swoim stoisku oferowali łamigłówki za rozwiązanie których przewidziane były nagrody – wystarczyło podzielić się swoją wiedzą o lasach. Coś dla siebie znaleźli też miłośnicy dobrej kuchni, bowiem stoisko kulinarne przyciągało zapachem lokalnych smakołyków. Na zakończenie do tańca zagrała Kapela Turobińska.

Festyn „Na sportowo i Wesoło” to część projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjazna Wieś współfinansowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radecznicy. Współorganizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Zakłodziu. Patronatem medialnym wydarzenie objęło Katolickie Radio Zamość. Partnerami wydarzenia byli: Wójt Gminy Radecznica oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.