Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

IV edycja Festiwalu Antoniańskiego

W minioną niedzielę 16 czerwca br. w Radecznicy już po raz IV odbył się Festiwal Antoniański. Wydarzenie zainaugurowała o godz. 14.00 Msza Święta, której przewodniczył Kustosz Klasztoru OO. Bernardynów w Radecznicy O. Sylwester Skirliński, a po niej miała miejsce muzyczna uczta. Uczestników przywitali: Pani Agnieszka Zymon oraz p.o. Dyrektora GCK,SiT w Radecznicy Pani Ewelina Kotyła. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, pełni pozytywnych emocji i refleksji wsłuchiwaliśmy się w koncert Orkiestry Dętej Zaburze. Przed jury i publicznością wystąpiło 11 wykonawców, którzy zaprezentowali utwory o tematyce religijnej tj.: Zespół Zaburzanki, Zespół Chrzanowianki, Chór Gorajecki, Wesołe Gosposie z Sitańca Kolonii, Zespól Andrzejkowe Nutki, KGW Biała Łada, KGW Malinowa Dolina, Chór Klucz, Zespół Czerwone Korale, Kwintet Męski oraz Zespół muzyczny Sonat Tibi. Jurorzy w tym roku mieli bardzo trudy wybór, bowiem jak podkreślali poziom artystyczny był świetny, a trzy pierwsze miejsca kolejno zajęli: Zespół muzyczny Sonat TIBI z Zamościa, Kwintet Męski z Gdeszyna, Zespół Śpiewaczy KGW Chrzanowianki. Dla najmłodszych mieszkańców organizatorzy zapewnili zabawy na dmuchanym placu zabaw. Poczęstunek dla uczestników przygotowała OSP w Radecznicy oraz Zaburzu. Wydarzenie organizacyjne wsparło również Stowarzyszenie Stąd Jesteśmy. Słodki poczęstunek zapewniły KGW z terenu naszej gminy. Gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu była Halina Frąckowiak, która wprowadziła publiczność w niezwykłe widowisko muzyczne. Niedzielne wydarzenie zakończyła zabawa z DJ. 
Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Radecznica, Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy. Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, promowało Województwo Lubelskie hasłem „Lubelskie smakuj życie”. Patronat medialny nad Festiwalem objęło Katolickie Radio Zamość.
Skip to content