Gmina Radecznica

Herb Gminy

GMINA
RADECZNICA

Delegacja z naszej Gminy na Dożynkach Powiatowych

Tegoroczne uroczystości dożynkowe Powiatu Zamojskiego odbyły się 20 sierpnia 2023 r. w Skierbieszowie. Gminę Radecznica reprezentowali: Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Sołtys miejscowości Czarnystok Pani Barbara Sykała oraz KGW Czarnystok. Uroczystość rozpoczęła się korowodem wieńców dożynkowych przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Grabowca. Po tradycyjnym orszaku, gospodarze dożynek przywitali zgromadzonych gości. Uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za rolników odprawili: Jego Ekscelencja Ksiądz Bp dr hab. Mariusz Leszczyński oraz ks. dr Piotr Brodziak proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Skierbieszowie. W trakcie dożynek Rolnicy z terenu Powiatu Zamojskiego, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie, zostali uhonorowani odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaczenia są nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z jego własnej inicjatywy lub na wniosek, m.in. organu jednostki samorządu terytorialnego. Na wniosek Starosty Zamojskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał honorowe odznaki 25 wyróżniającym się rolnikom z terenu Powiatu Zamojskiego. Z Gminy Radecznica odznakę przyznano: Panu Mariuszowi Bielakowi z Podborcza i Panu Jerzemu Krukowskiemu z Podlesia Małego.

Na dożynkach nie zabrakło tradycyjnych elementów takich jak dzielenie chlebem, czy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W trakcie dożynek zorganizowana została wystawa rolnicza oraz festyn rekreacyjno – sportowy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Skip to content