DELEGACJA AUSTRIACKIEGO CZARNEGO KRZYŻA Z WIZYTĄ W GMINIE RADECZNICA

W dniu 16 października 2024 r. Gminę Radecznica odwiedziła delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża: płk Dieter Allesch – Przewodniczący Austriackiego Czarnego Krzyża – Oddział w Styrii oraz Pan Helfried Grandl – Kurator Austriackiego Czarnego Krzyża. Delegacji towarzyszył Pan Piotr Majchrzak – Konsul Honorowy Austrii w Lublinie. Austriacki Czarny Krzyż (ÖSK) to organizacja powstała w 1919 roku zajmująca się budową cmentarzy i grobowców dla ofiar cywilnych, prześladowań politycznych oraz żołnierzy. Swą opieką otacza m.in. cmentarze wojskowe z okresu I wojny światowej.
Podczas wizytacji delegacja Austriackiego Czarnego Krzyża oraz reprezentacja gminy: Wójt Gminy Pan Edward Polak oraz Skarbnik Gminy Pani Bożena Kiesz złożyły kwiaty na cmentarzu z I wojny światowej w Zaporzu, na którym pochowanych zostało 3762 żołnierzy w tym: 2090 żołnierzy armii austriackiej.