SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć do zmiany świata” – słowa Nelsona Mandeli, laureata Pokojowej Nagrody Nobla wpisują się w misję powołanej do życia 251 lat temu Komisji Edukacji Narodowej. Rocznicę upamiętniającą  powstanie Komisji obchodzimy 14 października jako Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli oraz osób kształtujących obraz, charakter i wyjątkowość społeczności polskiej szkoły. To dzięki Wam uczniowie otrzymują umiejętności, by odnaleźć się w zmieniającej rzeczywistości i wyrażać swoje opinie. Dzieląc się swoją wiedzą, pasjami i życiowym doświadczeniem wspieracie uczniów w rozwijaniu ich zainteresowań.

Z tej okazji w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Radecznicy odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu z dyrektorami podległych placówek oświatowych z terenu Gminy Radecznica i wyróżnionymi nauczycielami. Wójt Gminy Pan Edward Polak oraz Sekretarz Gminy Pani Beata Trochimiuk złożyli życzenia oraz podziękowali wszystkim osobom angażującym się w pracę na rzecz edukacji za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych, codzienną troskę o rozwój dzieci i młodzieży oraz podnoszenie jakości kształcenia. Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.