Chór Sant’Antonio z Radecznicy Z MIEJSCEM NA PODIUM!

Dnia 21 września 2024 r. w Zamościu odbyły się eliminacje Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego dla Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość. Uczestnicy, którzy zgłosili się na eliminacje, występowali w dwóch kategoriach: I – soliści i duety, II – zespoły instrumentalno-wokalne i wokalne, prezentując utwory patriotyczne. Gminę Radecznica  reprezentował Chór Sant’Antonio z Radecznicy, który wykonał utwory: Marsz Zapory i Modlitwa Wołyńska.

W sobotnich eliminacjach I miejsce w kategorii zespoły instrumentalno – wokalne i wokalne zajął działający od niedawna Chór Sant’Antonio z Radecznicy, któremu przewodniczy Pani Edyta Prokopiuk.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych z Biłgoraja, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa wezmą udział w Koncercie Finałowym Festiwalu, który odbędzie się 13 października 2024 r. w Zamościu. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Radecznicy i życzymy równie udanego sukcesu w finale!