Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej miał szczególny charakter, ponieważ tego dnia przypadała 250-ta rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej, która była zarazem pierwszą w Polsce, jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. Powołana 14 października 1773 roku wprowadziła jednolity system kształcenia, opracowała nowe programy nauczania i pionierskie podręczniki.

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w piątek 13 października w siedzibie Urzędu Gminy podczas spotkania Wójt Gminy p. Marian Szuper, Sekretarz Gminy p. Edyta Dubiel oraz Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Wychowania p. Anna Biłant podziękowali dyrektorom wszystkich szkół z terenu Gminy Radecznica oraz za ich pośrednictwem wszystkim nauczycielom i pracownikom za zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych, jednocześnie życząc dalszych sukcesów, wytrwałości oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.