Licznik odwiedzin

3775310

     W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół w Gorajcu przystąpił do ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z Misji”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”. Konkurs ten od piętnastu lat organizuje Dzieło Pomocy „Ad Gentes” po to, by polskie dzieci i młodzież mogły lepiej odkrywać rzeczywistość misyjną i poznawać warunki życia swoich rówieśników w wielu krajach. Konkurs był  skierowany do trzech grup wiekowych: klas I-III oraz klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Przebiegał w pięciu kategoriach: charytatywnej, literackiej, plastycznej, muzycznej oraz dla nauczycieli na scenariusz lekcji W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ok. 400 szkół z całej Polski, w tym blisko 5 tys. uczniów.

Koordynatorem konkursu w szkole była pani Maria Koprowska. Społeczność szkolna cieszy się, bowiem może poszczycić się wysokimi osiągnięciami w tej jubileuszowej XV edycji konkursu. W kategorii muzycznej Kamila Kwapisz i  Natalia Szczepanek zostały laureatkami wśród uczniów klas 4-6, natomiast Aleksandra Osman i Gabriela Tutka zwyciężyły na poziomie gimnazjum.  Obie grupy przygotowywał do konkursu nauczyciel języka angielskiego pan Leszek Różański. Ponadto drugie miejsce w kategorii plastycznej  gimnazjalistów  zajęła Julia Kot, której opiekunem był  nauczyciel plastyki pan Piotr Wanat. Laureatką w kategorii na najlepszy scenariusz w kl. 4-6 została pani Krystyna Jachymek-Kurek, która przygotowała  lekcję  z matematyki.

    21 kwietnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowania konkursu.  Dzieci i młodzież (ok. 220 osób), jak również nauczyciele z całej Polski zostali uhonorowani za zajęcie głównych miejsc w konkursie. Laureaci poszczególnych  kategorii  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni zacni goście, m.in.:  Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzy Mazur SVD i Szef Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak, Poseł Małgorzata Wypych, Marcin Duszek, Sekretarz Episkopatu Polski ds. Misji o. dr Kazimierz Szymczycha SVD, Dyrektor Centrum Formacji Misyjnej ks. kan. Jan Fecko i Dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki oraz inni zaproszeni.

Po zakończonej oficjalnej gali wszyscy goście zaproszeni byli na przygotowany obiad.  Była to okazja do spotkania  z  Panią Agatą Kornhauser - Dudą,  żoną Prezydenta RP, do rozmów i wspólnych fotografii. Ponadto laureaci konkursu ze szkoły w Gorajcu udzielili wywiadu do Katolickiego Radia Zamość – reportaż ze spotkania przygotowany przez panią Annę Maciukiewicz był emitowany w sobotę 23 kwietnia 2016 roku o godzinie 17.15. Informacje o sukcesie szkoły znalazły się także na stronie Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej.

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski