Licznik odwiedzin

3775290

 

     W niedzielę 29 listopada już po raz 23 na ulicach wielu miast w całym kraju można było zobaczyć wolontariuszy, którzy zbierali dary rzeczowe dla potrzebujących dzieci. Zapoczątkowana przez Ewę Dados akcja, z początkowo lokalnej, odbywającej się tylko w Lublinie, wyrosła na ogólnopolską, gdzie w tym roku zarejestrowano już 524 sztaby. Akcja charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest w istocie Ogólnopolskim Programem Pomocy Dzieciom w okresie przedświątecznym, który cieszy się społeczną akceptacją i popularnością, co świadczy o szeroko rozumianej potrzebie jej organizowania.

W zbiórce już po raz kolejny wzięli udział wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Radecznicy. Dary zbierane były w sklepach oznaczonych słoneczkiem: Radecznicy, Zaporzu, Zaburzu i Mokremlipiu oraz w busie przy schodach prowadzących do Bazyliki Św. Antoniego. Produkty zebrane przez wolontariuszy z Radecznicy trafią do Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łabuniach.

Zbiórka jednak jeszcze się nie kończy. Do 11 grudnia w Zespołu Szkół w Gorajcu trwa zbiórka stacjonarna. Zbierana jest trwała żywność, słodycze, środki czystości i artykuły szkolne. 12 grudnia o godz. 12.00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, przy ul. Spokojnej 4 odbędzie się „Charytatywna Aukcja Przedmiotów”.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji, a także z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski