Licznik odwiedzin

3775280

      W środę 11 listopada w całym kraju odbywały się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, jednego z najważniejszych dni dla każdego Polaka.  W 1918 roku po 123 latach, jako kraj odzyskaliśmy niepodległość. 11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała władzę nad podległym jej wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, a żołnierze niemieccy zaczęli na dobre wycofywać się z Królestwa Polskiego. Odzyskanie niepodległości przez Polskę nie byłoby możliwe, gdyby nie wcześniejsze starania Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego, którzy umiejętnie wykorzystali sprzyjający moment historii. 11 Listopada to jedna z tych dat, która przypomina o tym, że powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami! Przypomina  o tym, że jako naród zawsze byliśmy odważni i niepokorni, a wolność była dla nas jedną z najważniejszych wartości.

   Uroczyste obchody 97 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się także w Radecznicy. Wzięli w nich udział:  Wójt Gminy Radecznica, radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy, nauczyciele, uczniowie szkół z terenu Gminy Radecznica oraz mieszkańcy.  Uroczystości rozpoczęły się w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy od spektaklu słowno – muzycznego pt. “Droga ku wolności” przygotowanego przez młodzież z Publicznego Gimnazjum w Radecznicy.  Mszy Świętej w intencji Ojczyzny przewodniczył Ks. dr hab. Roman Jusiak. Obchody uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Zaburzanki. Na zakończenie delegacja na czele z Wójtem Gminy Radecznica złożyła wieniec pod tablicą upamiętniającą.

  • 11.11_1
  • 11.11_4
  • 11.11_3
  • 11.11_2

Simple Image Gallery Extended

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski