Licznik odwiedzin

3909016

       25 maja 2015 roku regionalni twórcy spotkali się w urokliwym miejscu jakim jest „Skansen Zaburze”. Okazją było „Majowe spotkanie z poezją”. Wzięło w nim udział ok. 30 osób, m.in.: Henryka Stadnicka, Janina Gąsior, Joanna Wachowicz, Helena Sobczak, Stefania Krukowska, Władysław Koczot; Państwo Kosik z Chłopkowa – właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego, Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Radecznicy, młodzież z Publicznego Gimnazjum w Gorajcu oraz sympatycy i przyjaciele. Spotkanie poprowadził Zygmunt Krasny – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szczebrzeszyna. Głównym punktem była recytacja wierszy i czytanie prozy lokalnych twórców i innych poetów chłopskich. W programie było również zwiedzanie skansenu oraz wspólne śpiewanie piosenek ludowych. Nie zabrakło kiełbasek z grilla, tortu oraz wina. Wspomnienia, refleksje, miła atmosfera dała nadzieję, że  takich spotkań w przyszłości będzie więcej i liczniejsze grono słuchaczy pozna naszych wspaniałych lokalnych twórców poezji.

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski