Licznik odwiedzin

3909054

      W środę 13 maja w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Radecznicy odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu lubelskiej sieci szerokopasmowej. W spotkaniu wzięło udział 34 mieszkańców Gminy Radecznica. Spotkanie zostało przygotowane w ramach kampanii informacyjno - promocyjnej projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”, które przeprowadzili przedstawiciele firmy Syntea S.A.

Zgromadzonej grupie mieszkańców przedstawione zostały zalety oraz możliwości związane z budową sieci szkieletowej. „Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” to największa spośród „szerokopasmowych” inwestycji PO RPW, zarówno pod względem wartości, jak i zakresu przedsięwzięcia. Projekt zakłada instalację 2908 km światłowodów oraz budowę 312 węzłów szkieletowo - dystrybucyjnych. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013. Jej koszt to ponad 385 mln zł, z czego 85% pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej, 10% z budżetu państwa, a 5% to środki własne województwa lubelskiego. Planuje się,iż dzięki inwestycji dostęp do internetu w regionie uzyska blisko 317 tys. mieszkańców.

Prezentacja miała na celu przybliżenie możliwości wykorzystania internatu w codziennym życiu. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.szerokopasmowe.lubelskie.pl

 

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski