We wtorek 12 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Radecznica odbyła się promocja dwóch książek. Autorką jednej z nich pt. „Gmina Radecznica (1915-1945) w świetle materiałów archiwalnych” jest Regina Smoter Grzeszkiewicz. Regionalistka w swojej ponad 15-letniej twórczości opracowała i opublikowała wiele prac dotyczących przeszłości naszej gminy. Niektóre z nich można znaleźć na stronie internetowej www.horajec.republika.pl prowadzonej przez Panią Reginę. Wydanie najnowszej publikacji zostało sfinansowane ze środków Urzędu Gminy w Radecznicy.

Druga promowana książka nosi tytuł „Ulice Radecznicy”. Została napisana przez zmarłego w 2014 roku autora wielu książek i publikacji o naszym regionie - Stanisława Zybałę. Książka ujrzała światło dzienne dzięki zaangażowaniu rodziny i Stowarzyszeniu Przyjaciół Szczebrzeszyna, które jest wydawcą publikacji. Na spotkanie promujące książkę przybyła żona autora Pani Marianna Zybała, która opowiedziała o genezie nazw ulic w Radecznicy.

Wśród przybyłych gości był m.in. Wójt Gminy Pan Edward Polak, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szczebrzeszyna Pan Zygmunt Krasny, regionalni twórcy, a także czytelnicy biblioteki.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał egzemplarz nowej publikacji. Nie zabrakło kwiatów oraz życzeń. Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Gminy Radecznica.