Licznik odwiedzin

3909053

 

       W sobotę 9 maja 2015 r. na placu za Urzędem Gminy w Radecznicy odbyło się otwarcie i poświęcenie strzelnicy sportowej. Na uroczystość przybyli m.in. Dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego LOK Pani Anna Malinowska, V-ce Prezes Pan Andrzej Abramowicz, członek zarządu Pan Andrzej Bodo, sędzia Pan Jarosław Kubiak oraz Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak.

      Na początku ks. Józef Bucior dokonał poświęcenia strzelnicy. Następnie głos zabrał Prezes Klubu Pan Ryszard Kawka, który przywitał przybyłych gości, przedstawił historię klubu oraz podziękował członkom i sympatykom strzelectwa sportowego za dotychczasową współpracę. W dalszej części uroczystości Dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego LOK uhonorowała:

 • brązowym medalem „Za Zasługi dla LOK” Wójta Gminy Pana Edwarda Polaka,
 •  złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” Pana Adama Marchewkę,
 • srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” Pana Ryszarda Kawkę.

Po uroczystym otwarciu strzelnicy przyszedł czas na zawody. Rozegrane zostały dwie konkurencje. Uczestnicy zawodów w postawie leżącej strzelali z broni kbks 5,6 mm do tarcz  z odległości 50 m. W drugiej konkurencji zawodnicy w postawie stojącej oddawali strzały z pistoletu CZ do tarcz umieszczonych w odległości 25 m. O puchar Wójta Gminy Radecznica rywalizowało 15 zawodników. Pieczę nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem strzelnicy przebiegiem zawodów sprawowali: sędzia główny – Wiesław Bodo, sędzia konkurencji – Mariusz Mazurek i Jarosław Kubiak, sędzia obliczeniowy – Andrzej Abramowicz.

Początkowe miejsca zajęli:

 Pistolet CZ

 1. Dybowski Mateusz – 61 pkt.
 2. Wachowicz Mirosław – 58 pkt.
 3. Kowalczyk Wojciech - 50 pkt.
 4. Jachymek Artur - 40 pkt.
 5. Kwiecień Sławomir - 39 pkt.

KBKS

 1. Wachowicz Mirosław - 75 pkt.
 2. Dybowski Mateusz – 71 pkt.
 3. Ligaj Paweł – 69 pkt. (3x10)
 4. Krukowski Marek - 69 pkt (1x10)
 5. Kowalczyk Wojciech - 67 pkt.
 6. Piwowarek Tomasz - 66 pkt. (2x10)
 7. Wachowicz Janusz - 66 pkt. (2x10)
 8. Kwiecień Sławomir - 66 pkt. (1x10)
 9. Krukowski Andrzej - 66 pkt.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Organizatorem i wykonawcą zawodów strzeleckich byli: Lubelski Zarząd Wojewódzki LOK, Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Radecznicy oraz Wójt Gminy Radecznica.

Zapraszamy do galerii >>kliknij tutaj<<

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski