Licznik odwiedzin

3909054

Sezon motocyklowy rozpoczęty…

 

     W ostatni weekend kwietnia w Radecznicy odbyło się IV Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Organizatorem imprezy była Roztoczańska Grupa Weterańska Perkun oraz Ojcowie Bernardyni z Sanktuarium Św. Antoniego w Radecznicy.  W sobotę 25 kwietnia uczestnicy zlotu zebrali się o godzinie 12 na Rynku Wielkim w Zamościu, po czym malowniczą trasą wiodącą przez miejscowości: Żdanówek - Kosobudy - Obrocz - Zwierzyniec – Szczebrzeszyn w eskorcie policji wyruszyli do Radecznicy, gdzie zaplanowana była główna część imprezy. Do Radecznicy przybyło ponad 300 motocyklistów z całego regionu, m.in. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz wokalista zespołu VOX Witold Paszt. Na placu za Urzędem Gminy na zmotoryzowanych fanów dwóch kółek czekał poczęstunek oraz liczne zabawy z nagrodami. Organizatorzy, Wikariusz O. Zenon Burdak, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz Wójt Gminy Radecznica Edward Polak powitali wszystkich przybyłych gości i życzyli dobrej zabawy. Imprezie towarzyszyła licytacja charytatywna, z której dochód przeznaczono dla rodziny z Mokregolipia poszkodowanej w wyniku pożaru. W sumie udało się zebrać 937 złotych. Wieczorem imprezę uświetnił koncert zespołu Shoemakers. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek. W tym roku pogoda dopisała, więc wszyscy w dobrych nastrojach bawili się do późnych godzin wieczornych.

     W niedzielę o godzinie 13:30 na ołtarzu polowym przy stawach Św. Antoniego została odprawiona uroczysta Msza Święta. Kazanie wygłosił Proboszcz parafii Prawosławnej z Zamościa ks. Witalij Charkiewicz. Na zakończenie Mszy nastąpiło błogosławieństwo motocyklistów i motocykli. Dalszą część imprezy na placu za Urzędem Gminy rozpoczął koncert zespołu GROUS. Każdy miał okazję do spróbowania lokalnych wyrobów kulinarnych oraz degustacji kozich serów. Dla wielbicieli słodkości były także ciasta, lody i kolorowa wata cukrowa. Dla najmłodszych czekały atrakcje w postaci zjeżdżalni, trampoliny i samochodzików.

Publiczność mogła zobaczyć pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Radecznicy oraz instrukcję przeprowadzania pierwszej pomocy. Ponadto przez całą niedzielę w budynku naprzeciw stawów św. Antoniego można było zwiedzać wystawę poświęconą „Żołnierzom Wyklętym”. W programie imprezy było również zwiedzanie klasztoru. Chętni mogli kupić cegiełkę i pomóc w zbieraniu środków na remont dachu w klasztorze. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie, a na brak atrakcji nie można było narzekać.

 

Zapraszamy do galerii >>kliknij tutaj<<

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski