Budowa Społeczeństwa informacyjnego poprzez informatyzację samorządów powiatu zamojskiego

Projekt współfinansowany ze środków

Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

Gmina Łabunie jako lider Konsorcjum 8 gmin informuje, że zrealizowała projekt "Budowa Społeczeństwa Informacyjnego poprzez informatyzację samorządów powiatu Zamojskiego" polegającego na kompleksowej informatyzacji  urzędów.

Gminy biorące udział w programie: Łabunie, Komarów Osada, Krasnobród, Radecznica, Sitno, Szczebrzeszyn, Stary Zamość, Zwierzyniec.

Termin rozpoczęcia projektu: 09.06.2010 r.

Termin zakończenia rzeczowego projektu: 15.11.2011 r.

Całkowita wartość projektu wynosi: 3 076 506,25 PLN

Kwota dofinansowania  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi: 2 615 030,31 PLN

W ramach projektu zakupiono nowoczesny sprzęt komputerowy,  zmodernizowano sieci komputerowe w gminach, wdrożono oprogramowania umożliwiające elektroniczny obieg dokumentów, jak również oprogramowania systemowe, zmodernizowano strony internetowe urzędów. Utworzone zostały również publiczne punkty dostępu do internetu: Infomaty i Hotspoty.  Celem realizacji projektu było uproszczenie kontaktu mieszkańców gmin z urzędami jak również umożliwienie składania wniosków i pism drogą elektroniczną, bez konieczności osobistego stawiennictwa się w urzędzie.