Licznik odwiedzin

3909023

"Na ludową nutę"

 

     Dnia 19 kwietnia 2015 r. w Zakłodziu odbyło się Spotkanie Wielkanocne pn. „Na ludową nutę” współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Zamościu. Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjazna Wieś. Głównym punktem uroczystości były występy zespołów śpiewaczych. Na scenie swój wokal zaprezentowały: „Stawianki” ze Stawu Ujazdowskiego, Koło Gospodyń Wiejskich z Sułowa, Chór Parafialny z Mokregolipia oraz „Ale Babki” z Zakłodzia. Swoje umiejętności grania na instrumentach muzycznych pokazała miejscowa młodzież należąca do Orkiestry Dętej Zaburze. Ponadto najmłodsi mieszkańcy Zakłodzia swoim przestawieniem przybliżyli zebranym tradycje ludowe. Publiczność miała także okazje do wysłuchania wierszy napisanych przez lokalne poetki: Panią Henrykę Stadnicką i Panią Joannę Wachowicz.

      Na uroczystość przybyli m.in. Starosta Zamojski Pan Henryk Matej, Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak, Radni Powiatowi: Pan Józef Łosiewicz, Pan Mieczysław Antoszek, Pan Leszek Pastuszak, Radni Gminy Radecznica, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szczebrzeszyna Pan Zygmunt Krasny, Proboszcz Parafii Mokrelipie ks. Mieczysław Filip, Wikariusz ks. Zbigniew Gaca, ks. Józef Bucior oraz członkowie stowarzyszeń: Stąd Jesteśmy z Radecznicy i Nasz Sułowiec oraz mieszkańcy i miłośnicy Zakłodzia.

    Spotkanie połączone było z degustacją regionalnych potraw kulinarnych, charakterystycznych dla Świąt Wielkanocnych oraz poczęstunkiem. Nie zabrakło tradycyjnych jaj, wędlin oraz żurku. Głównym celem spotkania było kultywowanie lokalnych tradycji wokalnych i zwyczajów ludowych. W podziękowaniu za udział wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i drobne upominki. 

 Przejdź do galerii >>kliknij tutaj<<

lub na profil >>Przyjaznej Wsi<<

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski