Licznik odwiedzin

3909019

 Zachęcamy do zakupu książki

 

       Na terenie naszej gminy ukazała się publikacja pt. „Złota księga czynów społecznych na XX-lecie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej 1944-1964 gmin Radecznica, Sułów i Nielisz” autorstwa Piotra Szczurka, regionalisty, entuzjasty historii naszego regionu. Jest to już kolejna publikacja Autora, zamieszkałego w Sułowcu (gmina Sułów). W ubiegłym roku ukazała się jego książka pt. „Dzieje Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Sułów”.

Złota księga czynów społecznych na XX-lecie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej 1944-1964 gmin Radecznica, Sułów i Nielisz” stanowi bilans akcji społecznej rozpoczętej w 1944 roku i trwającej do 1964 roku, który stał się przyczynkiem do historii miejscowości, gmin, powiatu i województwa.

        Zasadnicza część książki ukazuje czyny społeczne wykonane przez mieszkańców wymienionych miejscowości, obecnie zamieszkujących w trzech sąsiednich gminach (Radecznica, Sułów i Nielisz). Tekst publikacji został uzupełniony o fotografie, które przedstawiają wykonywane czyny społeczne przez mieszkańców oraz prezentują dorobek jaki został osiągnięty przy udziale całej społeczności. Dzięki takim czynom powstawały nowe budynki użyteczności publicznej, drogi oraz przeprowadzano meliorację gruntów.

   Autor wykorzystał materiały zdeponowane w Archiwum Państwowego w Zamościu, zespół Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Zamościu, sygn. 559- Wydział Oświaty- Złota księga czynów społecznych na XX-lecie Polski Ludowej powiat Zamość 1964.

Zachęcamy do zakupu publikacji, która jest cegiełką wspierającą Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułowcu. Egzemplarze można nabyć u pana Piotra Szczurka tel. 668 147 867 oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radecznicy

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski