Licznik odwiedzin

3858590

 Rolnicy z terenu gminy Radecznica zapoznali się z nowymi zasadami przyznawania dopłat bezpośrednich w 2015 r.

 

     16-go marca biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczną przyjmowanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2015 rok. W związku z tym, że w ubiegłym roku po raz ostatni obowiązywały stare zasady - 6 marca 2015 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radecznicy odbyło się szkolenie dla rolników z terenu Gminy Radecznica. Organizatorami szkolenia było Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zamościu oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oddział w Sitnie.

    Podczas spotkania kierownik biura powiatowego ARiMR Pan Józef Siemczyk przedstawił warunki przyznawania płatności bezpośrednich w 2015 roku oraz zasady wypełniania wniosku. Pracownicy ODR-u omówili działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 m.in. scharakteryzowali program rolno-środowiskowy, program Młody rolnik, restrukturyzację małych gospodarstw oraz wspieranie usług rolniczych.

ARiMR apeluje do rolników, aby przed przystąpieniem do wypełniania formularza wniosku o przyznanie płatności na rok 2015, dokładnie zapoznać się z nowymi zasadami. Nowy system obejmuje płatności, takie jak: jednolita płatność obszarowa, płatność za zazielenienie, płatności związane z produkcją itd. Zmiany przewidują również zwiększenie dopłat dla średnich i małych gospodarstw.

 

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski