Licznik odwiedzin

3909024

DZIEŃ SPORTU W GMINIE RADECZNICA

 

     Sportowych emocji nie brakowało w poniedziałek 26 września na kompleksie boisk przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Antoniego z Padwy w Radecznicy. Tego dnia odbył się Gminny Dzień Sportu. Były atrakcje dla dzieci oraz rozgrywki w których wzięli udział uczniowie klas II-VIII ze wszystkich czterech szkół z terenu gminy Radecznica.

Na boisku sportowym o godzinie 9-tej oficjalnego otwarcia zawodów sportowych dokonał Wójt Gminy Pan Marian Szuper oraz Dyrektor szkoły Pani Ewa Maj, podczas którego pokreślili cele organizacji Dnia Sportu oraz życzyli wszystkim startującym zawodnikom powodzenia. Uczniowie poszczególnych szkół dzielnie reprezentowali swoje placówki biorąc udział w  indywidualnych i drużynowych konkurencjach sportowych. Współzawodnictwo odbywało się w przyjaznej, sportowej atmosferze przy dużych emocjach i zaangażowaniu dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Można powiedzieć, że wszyscy wygrali, jednak ze sportowego punktu widzenia wyniki drużynowe były następujące:

1. Mecz piłki nożnej chłopców klas VI-VIII:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

2. Mecz piłki nożnej dziewcząt i chłopców klas IV-V:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

3. Mecz piłki siatkowej dziewcząt klas VI-VIII:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

4. Konkurencje dla klas II-III (bieg z piłeczką sztafetową „Pałka parzy”, przenoszenie piłki górą na czas, bieg z przejściem przez szarfę, przenoszenie piłki dołem na czas, rzuty woreczkiem do celu):

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu.

Ten wyjątkowy dzień na długo zapisze się w naszej pamięci, ponieważ honorowym gościem tego radosnego wydarzenia była Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg, która dokonała wręczenia pucharów zwycięzcom. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli również m.in Poseł na Sejm RP Pani Monika Pawłowska, Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk, Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pan Jacek Figarski, Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy Pani Bożena Kiesz, Kierownik GOPS w Radecznicy Pani Łucja Bednarz, Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica Pani Zofia Sykała, radni oraz sołtysi.

Gminny Dzień Sportu został zorganizowany we współpracy Wójta Gminy Radecznica,  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Antoniego z Padwy w Radecznicy i Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.

Całej imprezie towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski