Licznik odwiedzin

3909046

Minister Rodziny i Polityki Społecznej w Gminie Radecznica

 

         Dnia 26 września 2022 r. odbyła się XLVIII sesja Rady Gminy Radecznica. Była to nadzwyczajna sesja rady gminy, która została zwołana ze względu na konieczność wprowadzenia do budżetu gminy środków przeznaczonych na wypłatę I transzy dodatku węglowego naszym mieszkańcom.  Podczas posiedzenia radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2022 rok, dzięki której w ciągu najbliższych dni pieniądze trafią na konta wnioskodawców. Sesja ta była wyjątkowa, ponieważ wzięła w niej udział Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg oraz Poseł na Sejm RP Pani Monika Pawłowska. W obradach uczestniczyli również: Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk, Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pan Jacek Figarski, Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy Pani Bożena Kiesz, Kierownik GOPS w Radecznicy Pani Łucja Bednarz, Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica Pani Zofia Sykała, sołtysi z terenu Gminy Radecznica.

         Po zakończonych obradach Pani Minister wraz z pozostałymi uczestnikami sesji odwiedziła Publiczną Szkołę Podstawową im. Św. Antoniego z Padwy w Radecznicy, gdzie wręczyła puchary zwycięzcom Gminnego Dnia Sportu. Następnie szefowa  MRiPS zwiedziła Bazylikę Świętego Antoniego w Radecznicy i złożyła wieniec  w jedynej w Polsce krypcie Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK, a po południu spotkała się z seniorami, przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń w świetlicy wiejskiej w Dzielcach.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski