Licznik odwiedzin

3858632

PÓŁ WIEKU RAZEM…

 
 
        Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła. To okazja do spojrzenia na wspólnie przeżyte lata i dowód wzajemnego zrozumienia oraz zaufania. Właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w środę 22 czerwca 2022 r. w Gminie Radecznica.
      Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Krzysztofa Byliny. Dalsza część uroczystości odbyła się w świetlicy w Dzielcach, którą poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego p. Wiesława Krukowska.
Podczas jubileuszu wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane na wniosek Wójta Gminy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudy jako dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Radecznica p. Marian Szuper wraz z Dyrektorem Delegatury w Zamościu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie z p. Moniką Zawiślak. Tego dnia pod adresem dostojnych Jubilatów skierowane zostały słowa uznania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali kwiaty i okolicznościowe upominki. Pamiątkowe listy gratulacyjne przekazali Starosta Zamojski p. Stanisław Grześko oraz Poseł na Sejm RP p. Beata Strzałka. W imieniu Jubilatów podziękowanie za przyznane okolicznościowe odznaczenia i przygotowanie uroczystości złożyła Pani Krystyna Malicka. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:, p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu p. Ewa Balicka, Sekretarz Gminy p. Edyta Dubiel, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radecznicy p. Łucja Bednarz.
     Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Alina i Jerzy Bartnikowie, Janina i Eugeniusz Gilowie, Wanda i Stanisław Górniakowie, Józefa i Lech Jachymkowie, Irena i Józef Jezierscy, Krystyna i Czesław Maliccy, Krystyna i Jan Pastuszakowie, Alfreda i Edward Smarkalowie, Maria i Stanisław Wyłupkowie.
Wszystkim Państwu raz jeszcze serdecznie gratulujemy. Życzymy wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata.
 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski