Licznik odwiedzin

3858550

Świętujemy Dzień Dziecka

 

W niedzielę 29 maja br.  na placu Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu na najmłodszych mieszkańców gminy czekało moc atrakcji i niespodzianek. Okazją był zbliżający się Dzień Dziecka. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali: Dyrektor Szkoły Wiesława Śliwińska – Wyłupek oraz Wójt Gminy Marian Szuper, którzy przywitali uczestników i złożyli dzieciom serdeczne życzenia. Potem nadszedł czas na wyczekaną zabawę, której nie było końca. Bogaty program przeplatany był licznymi konkursami i animacjami. Przygotowano także dmuchane zjeżdżalnie, gigantyczne bańki mydlane, pokazy strażackie oraz free ride. Jak zawsze spore zainteresowanie wzbudziły samochody ratowniczo – gaśnicze.  Dzieci miały okazję zasiąść w dwóch wozach bojowych jednostki OSP Gorajec-Stara Wieś oraz zobaczyć z bliska sprzęt znajdujący się na jego wyposażeniu, wykorzystywany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Dużą popularnością cieszyły się również przejażdżki konne zorganizowane przez Stajnię Emocja. Uwagę uczestników przyciągnął również ratownik medyczny, który omówił podstawowe zasady z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu bądź życiu. Po wysłuchaniu części teoretycznej, osoby chętne mogły same poćwiczyć na fantomie i zobaczyć jak prawidłowo ratować i udzielać pierwszej pomocy. Tego dnia najmłodsi mogli  spróbować swoich sił w sportowych rozgrywkach. Dzieci i  rodzice mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez społeczność szkolną, KGW Malinowa Dolina oraz KGW Gorajec-Star Wieś. Zapach wydobywający się ze stoisk był doskonałą formą zachęty, dlatego miejsca te  cieszyły się wielką popularnością. Po zakończonej  imprezie na placu przy szkole, dzieci z niewyczerpanymi zapasami energii bawiły się na dyskotece w miejscowej remizie.

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa sprawiły, że ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Radecznica oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu przy udziale Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski