Licznik odwiedzin

3775344

Zakaz wysypywania popiołu do pojemników na zmieszane odpady komunalne

 

     Informujemy mieszkańców gminy Radecznica, że od października Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu do którego przekazywane są odpady komunalne z terenu naszej gminy pracuje na nowoczesnych urządzeniach. Dzięki temu możliwy jest odzysk z odpadów zmieszanych – frakcji, które można poddawać dalszym procesom. Popiół oddawany razem z innymi odpadami wszystko zanieczyszcza i powoduje uszkodzenie maszyn. Dlatego od października obowiązuje nieco zmieniony system odbioru odpadów. Od chwili obecnej popiół nie może trafić do pojemników na odpady zmieszane.

   W związku z powyższym właściciele gospodarstw domowych, którzy nie mają możliwości zagospodarowania popiołu z palenisk domowych we własnym zakresie, proszeni są o zgłaszanie się po worki na popiół do firmy „EKOMEGA”, przy okazji odbioru innych odpadów lub do pracownika Urzędu Gminy w Radecznicy - pok. nr 13.

Odbiór worków z popiołem odbędzie się w dniach: 03.12.2014, 04.02.2015, 06.05.2015 i  nie wpłynie na wysokość dotychczasowych opłat.

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski