Licznik odwiedzin

3772867

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

 

      11 listopada 2021 r. w całym kraju oraz poza jego granicami świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Data ta przypomina o tym, że powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami! Przypomina o tym, że jako naród zawsze byliśmy odważni i niepokorni, a wolność była dla nas jedną z najważniejszych wartości.

      W Gminie Radecznica obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy montażem słowno – muzycznym w wykonaniu dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy. O godz. 12-stej została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Chudzio w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej Zaburze. Przemówienie okolicznościowe skierowane do uczestników uroczystości wygłosił Wójta Gminy Radecznica Marian Szuper. List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, został odczytany przez Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzędu Lubelskiego Agatę Grulę. Następnie delegacje biorące udział w obchodach złożyły wieńce w krypcie Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK. W gminnych obchodach wzięli udział m.in.: przedstawiciele władz wojewódzkich, Sekretarz Gminy Edyta Dubiel, Radni Rady Gminy Radecznica na czele z Przewodniczącym Jerzym Gumieniakiem, Sołtysi, Strażacy wraz z Pocztami Sztandarowymi, przedstawiciele społeczności szkolnej, grupy Inter Marium, a także mieszkańcy Gminy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski