Licznik odwiedzin

3775274

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

 

    Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego do udziału w konkursie "Najlepsze produkty i potrawy czerpiące z regionu lubelskiego".

Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny zarówno w aspekcie kulinarnym, jak również propagowanie sztuki ludowej  jako istotnego elementu wzmacniającego poczucie tożsamości regionalnej mieszkańców.

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne i swoim zasięgiem obejmuje trzy odrębne konkurencje:
1. Konkurs na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek;
2. Konkurs na najlepsze produkty i potrawy charakterystyczne dla regionu lubelskiego wykonane z wykorzystaniem lubelskich jabłek;
3. Konkurs na najpiękniejsze wyroby rękodzielnicze " Rękodzieło - Piękno tradycji we współczesnym świecie". 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 marca 2020 r. a następnie zaprezentowanie potrawy/produktu/wypieku przed Komisją Konkursową  w jednym z czterech miast - Biała Podlaska, Lublin, Zamość, Chełm.
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Oddziału Rolnictwa i Żywności Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie pod nr. tel. 81 44 16 538 oraz 81 44 16 802.

Do pobrania:

  1. Konkurs na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek:
  1. Konkurs na najlepsze potrawy, produkty, przetwory kulinarne
    z wykorzystaniem lubelskich jabłek:
  1. Konkurs na najlepsze wyroby rękodzielnicze „Rękodzieło – Piękno tradycji we współczesnym świecie”:

 

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski