Licznik odwiedzin

3909019

 

      W niedzielę 4 maja 2014 r. odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość powiązana była z 85- rocznicą powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Radecznicy. Obchody rozpoczęły się od przemarszu jednostek straży pożarnej i zgromadzonych gości na czele z orkiestrą dętą z placu przy Urzędzie Gminy w Radecznicy na Stawy Św. Antoniego. Na ołtarzu polowym została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich strażaków. W czasie Mszy Św. druhowie przekazali Opiekunom Sanktuarium feretron z okazji jubileuszu 350-lecia objawień Św. Antoniego ufundowany przez strażaków OSP z miejscowości: Radecznica, Gruszka Zaporska, Zaporze, Gorajec-Stara Wieś, Gaj Gruszczański, Zaburze, Chłopków, Podlesie Duże, Zakłodzie i Latyczyn.

   Dalsza część uroczystości odbyła się na placu za Urzędem Gminy. Ochotnicza Straż Pożarna w Radecznicy została odznaczona Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza, zasłużonym strażakom zostały wręczone odznaczenia oraz wyróżnienia. 

Były przemówienia okolicznościowe, defilada pododdziałów i pojazdów. Po części oficjalnej goście udali się na wspólny obiad.

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski