Licznik odwiedzin

3775297

Uroczyste odsłonięcie pomnika w Mokrelipiu

 

     8 listopada w Mokrelipiu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika „Pamięci Męczeństwa i Czynu Narodu w Walce o Wiarę, Honor, Wolność, Niepodległość, Integralność Ziem Polskich i Prawa Człowieka”. Pomnik upamiętniający stulecie odzyskania niepodległości powstał z inicjatywy proboszcza parafii pw. Znalezienia Krzyża Św. w Mokremlipiu ks. Jarosława Nowaka przy współudziale Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie”.

Odsłonięcia pomnika dokonał Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek w asyście dyrektora lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Marcina Krzysztofika, Senatora RP Jerzego Chróścikowskiego, Wójta Gminy Radecznica Mariana Szupera oraz Prezesa Stowarzyszenia Mokrelipie Andrzeja Kondrata, po czym miało miejsce poświęcenie monumentu oraz złożenie kwiatów przez przybyłe delegacje. Czwartkowe uroczystości uświetniła akademia w wykonaniu dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu. O godzinie 11:30 została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego.

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski