Licznik odwiedzin

3858638

PÓŁ WIEKU RAZEM…

 
 
        Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła. To okazja do spojrzenia na wspólnie przeżyte lata i dowód wzajemnego zrozumienia oraz zaufania. Właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w środę 22 czerwca 2022 r. w Gminie Radecznica.
      Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Krzysztofa Byliny. Dalsza część uroczystości odbyła się w świetlicy w Dzielcach, którą poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego p. Wiesława Krukowska.
Podczas jubileuszu wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane na wniosek Wójta Gminy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudy jako dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Radecznica p. Marian Szuper wraz z Dyrektorem Delegatury w Zamościu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie z p. Moniką Zawiślak. Tego dnia pod adresem dostojnych Jubilatów skierowane zostały słowa uznania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali kwiaty i okolicznościowe upominki. Pamiątkowe listy gratulacyjne przekazali Starosta Zamojski p. Stanisław Grześko oraz Poseł na Sejm RP p. Beata Strzałka. W imieniu Jubilatów podziękowanie za przyznane okolicznościowe odznaczenia i przygotowanie uroczystości złożyła Pani Krystyna Malicka. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:, p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu p. Ewa Balicka, Sekretarz Gminy p. Edyta Dubiel, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radecznicy p. Łucja Bednarz.
     Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Alina i Jerzy Bartnikowie, Janina i Eugeniusz Gilowie, Wanda i Stanisław Górniakowie, Józefa i Lech Jachymkowie, Irena i Józef Jezierscy, Krystyna i Czesław Maliccy, Krystyna i Jan Pastuszakowie, Alfreda i Edward Smarkalowie, Maria i Stanisław Wyłupkowie.
Wszystkim Państwu raz jeszcze serdecznie gratulujemy. Życzymy wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i miłości na kolejne wspólne lata.
 

Promesy Programu Inwestycji Strategicznych wręczone

 

      Dnia 17 czerwca 2022 roku na Rynku Wielkim w Zamościu miało miejsce uroczyste wręczenie promes samorządowcom z terenu powiatu zamojskiego, których wnioski otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, edycja II. Symboliczny czek dla Gminy Radecznica w wysokości 8 780 388,00 zł Wójtowi Gminy Radecznica Panu Marianowi Szuper wręczył wiceprezes Rady Ministrów Pan Jacek Sasin. Gmina Radecznica otrzymała dofinansowanie na realizację n/w zadań:

1)  Modernizację infrastruktury drogowej na terenie Gminy Radecznica, która obejmuje roboty budowlane na  następujących odcinkach drogowych: ulicy Zielonej w Radecznicy, drogi  w miejscowości Zaburze (działki nr ewid. 600, 261/9), drogi gminnej Nr 110100L w miejscowości Gorajec – Zastawie, odcinków dróg gminnych Nr 110124L, Nr 110117L oraz Nr 110103L w miejscowości Latyczyn, drogi gminnej nr 110114L Podborcze – Gorajec-Zagroble-Kolonia wraz z remontem mostu na rzece Gorajec,  drogi gminnej Nr 110109L w miejscowości Zakłodzie, drogi gminnej Nr 110111L Mokrelipie – Zakłodzie, drogi wewnętrznej na działkach nr ewid. 1234 i 1235 oraz drogi wewnętrznej na działkach nr ewid. 1245 i 1246 w miejscowości Gorajec – Zastawie, drogi w miejscowości Gaj Gruszczański (działka nr ewid. 311/5).

Kwota dofinansowania 3 999 498,13 zł.

2) Poprawę stanu technicznego dróg lokalnych na terenie Gminy Radecznica. Przedsięwzięcie obejmuje budowę i modernizację następujących dróg: Nr 110119L oraz Nr 110120L w miejscowości Gruszka Zaporska, w miejscowości Zakłodzie (na działkach nr ewid. 274, 278), w miejscowości Gorajec - Zagroble (na działce nr ewid. 173), w miejscowości Zaburze (działki nr ewid. 630, 631), w miejscowości Zakłodzie (działka nr ewid. 279), w miejscowości Gorajec - Stara Wieś (działka nr ewid. 1008), w miejscowości Gorajec – Stara Wieś (działka nr ewid. 720), w miejscowości Zaburze (działka nr ewid. 629, w miejscowości Wólka Czarnostocka (działka nr ewid. 159).

Kwota dofinansowania 2 773 296,12 zł

3) Budowę drogi od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2919L do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2915L w miejscowości Czarnystok. Długość planowanego odcinka 1,465 km., szerokość jezdni 5,5 m. (2 x 2,75 m.). W ramach przedsięwzięcia wykonane zostaną roboty przygotowawcze obejmujące usunięcie drzew, zakrzaczeń, roślinności, ziemi urodzajnej. Roboty ziemne z mechanicznym profilowaniem i zgęszczeniem podłoża. Przepusty rurowe w koronie drogi i pod zjazdami. Wzmocnienie podłoża geowłókninami. Podbudowa z kruszywa łamanego. Nawierzchnia z dwóch warstw mieszanek mineralno – bitumicznych. Obustronne pobocza gruntowe. Odwodnienie rowami trawiastymi, zjazdy indywidualne. Włączenie do dróg powiatowych w obrębie dwóch skrzyżowań.

Kwota dofinansowania 2 007 593,84 zł

 

  • gmina_radecznica
  • DSC_0357
  • DSC_0353b
  • 289002672_5785590258136844_1173157913338200640_n

Simple Image Gallery Extended

................................................................................................................................................

 „TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. LUBELSKIM. II EDYCJA”

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji znajdziesz tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu, a nie tylko dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie - może dzięki Tobie odkryją ją też inni :)

NAGRODY

I miejsce: 500 zł

II miejsce: 300 zł

III miejsce: 200 zł

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE

  1. Do udziału zapraszamy mieszkańców woj. lubelskiego.
  2. Stwórz pracę na temat „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. lubelskim”, dołącz do niej zdjęcia i/lub wideo własnego autorstwa.
  3. Prezentowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w woj. lubelskim. Nie musi być oficjalnie wyznaczonym szlakiem rowerowym - liczymy na odkrycie również mniej znanych zakątków województwa ;)
  4. Prześlij pracę wraz z wypełnionym i odręcznie podpisanym formularzem zgłoszeniowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
  5. Oceniamy nie samą trasę, ale również atrakcyjność jej przedstawienia.

 

Więcej informacji (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajdziesz na stronie konkursu: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-lubelskie-2-edycja

Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca 2022 roku!

Serdecznie zapraszamy!

................................................................................................................................................

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski