Licznik odwiedzin

3772804

Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy

   

  Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla studentów i naukowców  przybywających z Ukrainy. W materiale zostały przybliżone najważniejsze kwestie związane z kontynuowaniem studiów oraz kariery naukowej w Polsce. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim. Materiały znajdują się w załączniku lub na podanej stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Załączniki:

Informacja znajduje się również na  stronie internetowej MEN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacja-dla-rodzicow-dzieci-przybywajacych-z-ukrainy.

  1. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - materiał w języku polskim - plik pdf
  2. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - informacja w języku ukraińskim cz. I
  3. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - informacja w języku ukraińskim cz.II
  4. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - materiał w języku ukraińskim - plik pdf
  5. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - informacja w języku polskim i ukraińskim cz. II
  6. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - informacja w języku polskim cz. II
  7. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - informacja w języku polskim i ukraińskim cz. I
  8. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - informacja w języku polskim cz.I
  9. Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy - grafika informacyjna 

................................................................................................................................................

Ważne informacje dla osób przybywających

z Ukrainy  

    W załącznikach znajdują się ważne informacje dotyczące szkoły, opieki medycznej, pracy oraz co robić po przekroczeniu granicy.

 

................................................................................................................................................

Pogrzeb Ś.P. Stanisława Czoka odbędzie się
dn. 10.03.2022 r. (czwartek)
w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Gorajcu
Różaniec o godz. 12-stej
Msza pogrzebowa o godz. 13-stej

................................................................................................................................................

 Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

   

     6 marca br. w Radecznicy obchodzono Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się  uroczystą Mszą Świętą odprawioną w  Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy w intencji Żołnierzy Wyklętych oraz w intencji  płk. Mariana Pilarskiego i kpt. Stanisława Biziora w 70-tą rocznicę ich śmierci. Kazanie okolicznościowe wygłosił Ks. bp Mariusz Leszczyński. Po nabożeństwie Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list okolicznościowy do uczestników. Następnie miał miejsce ceremoniał wojskowy - apel poległych i salwa honorowa, po którym przybyłe na uroczystość delegacje złożyły wieńce w krypcie Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK. Kolejnym punktem obchodów był „Bieg Tropem Wilczym”. W tym roku na starcie X jubileuszowej edycji stanęło 180 osób. Na mecie na wszystkich czekał gorący posiłek. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale.

W tegorocznej uroczystości udział wzięli m.in.: członkowie  rodzin żołnierzy wyklętych i kombatantów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Gałaszkiewicz, przedstawiciel Wojewody Lubelskiego Aleksander Kalisz, Kierownik Filii Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Zamościu Mariusz Tłuczek, Dowódca Garnizonu Zamość Kamil Kociuba, Dowódca 18. Pułku Przeciwlotniczego w Sitańcu Radosław Kudraj, Komendant Miejski Policji w Zamościu Wiesław Pawluk, Komendant Miejski PSP w Zamościu Jacek Sobczyński, Z-ca Dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie Paweł Łyś, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu Marcin Kulig, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec Lucjan Bednarz, delegacja 82. Dywizji Powietrznodesantowej U. S. Army na czele z pułkownikiem Ferris'em, przedstawiciele samorządu gminnego, społeczności szkolnej, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Radecznica.

Organizatorami wydarzenia byli: Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper, OO. Bernardyni z Radecznicy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

................................................................................................................................................

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski