Licznik odwiedzin

3903423

,,Perły Biznesu" 2022” - ostatni dzień na oddanie głosu!

     Gmina Radecznica bierze udział w plebiscycie ogłoszonym przez Kronikę Tygodnia. W kategorii INWESTYCJA SAMORZĄDOWA została zgłoszona inwestycja pn. „Poprawa stanu szkolnej infrastruktury sportowej na terenie gminy Radecznica”. Serdecznie zapraszamy do oddania głosu. Głosowanie trwa do 9 września do godz. 23:59. Aby oddać głos należy wysłać sms o treści ktis.1: na nr 73601 = 1 punkt (koszt 3,69 zł z VAT), sms na nr 7643 = 3 punkty (koszt 7,38 zł z VAT), sms na nr 79567 = 5 punktów (koszt 11,07 zł z VAT).

................................................................................................................................................

Z miłości do koni

 

       W pierwszy weekend września 2022 r. już po raz XVIII-sty w Gorajcu-Starej Wsi spotkali się miłośnicy zaprzęgów konnych, aby zaprezentować swoje niecodzienne umiejętności i dzielić się swoją pasją z innymi. W tym roku dla uczestników organizatorzy przygotowali bogaty program. Były pokazy jazdy konnej zaprezentowane przez Stajnię Emocja oraz pokazy ułańskie. Podczas Zlotu został przeprowadzony również konkurs zręczności powożenia. Zawodnicy musieli podczas specjalnego slalomu w jak najkrótszym czasie udowodnić, że w sztuce powożenia zaprzęgu nie mają sobie równych. Wszystko pod czujnym okiem jurorów, którzy oceniali czas oraz styl jazdy. Prawdziwe sportowe emocje dostarczył uczestnikom pokaz kaskaderski w wykonaniu Pauliny Osowskiej. Jeźdźcy na koniach próbowali swoich sił podczas skoków przez przeszkody. Całość imprezy dopełniła runda honorowa przy akompaniamencie Kapeli Turobińskiej. Poza sportowymi zmaganiami, popularnością cieszyły się również regionalne przysmaki przygotowane przez członków Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorajcu – Zagroble. Ostatnim punktem zlotu był przejazd zaprzęgów na Polanę „Lisi Zakręt”, gdzie odbył się piknik. Zmaganiom koni i jeźdźców przyglądały się tłumy mieszkańców i miłośników tego szlachetnego sportu.  Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenia Wzgórza Roztocza oraz Stajnia Emocja wraz z partnerami wśród których znalazło się Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy, które uwieczniło zlot na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

>GALERIA ZDJĘĆ<<

................................................................................................................................................

Piknik Dożynkowy w Podborczu

 

      W niedzielę 23 sierpnia 2022 r. w Podborczu odbył się Piknik Dożynkowy, który odwiedziły całe rodziny, dlatego też nie mogło zabraknąć atrakcji dla starszych oraz najmłodszych uczestników. Organizatorzy zadbali o bogaty program.  Były gry, konkursy oraz zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych. Goście mogli skosztować pysznych, domowych wypieków i lokalnych przysmaków. Dzieci korzystały z dmuchanych zjeżdżalni oraz uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatora. Na stoisku Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli można było porównać odmiany zbóż, ziemniaków, owoców i warzyw. 

Najmłodsi chętnie korzystali ze stanowiska z popcornem i watą cukrową. Z myślą o nich przygotowano także pokazy konne. Tego dnia dla zgromadzonej publiczności swój repertuar zaprezentowali: Orkiestra Dęta Zaburze, Zespół Malinowa Dolina, Zespół Fermata, Zespół Zaburzanki. Na stoisku Nadleśnictwa Zwierzyniec dla najmłodszych przygotowano zajęcia plastyczne, krzyżówki i  rebusy. Podsumowaniem pikniku była plenerowa dyskoteka z zespołem Jako Tako.

Była to niezwykle udana impreza, której organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Podborczu, przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Podborczu. Piknik Dożynkowy był współfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

................................................................................................................................................

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski