Licznik odwiedzin

3328812

Rozbrzmiały melodie pięknych kolęd…

 

       Po raz pierwszy 2 lutego 2020 r. w miejscowej remizie OSP w Zaburzu zorganizowano „Wyjątkowe Spotkanie z Kolędą”. Uczestnicy uroczystości wysłuchali niezwykłego koncertu w wykonaniu wielu zespołów i solistów. To podniosłe, wyjątkowe spotkanie rozpoczął koncertem "Chór Wołyń" z Łucka na Ukrainie, który publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Następnie zgromadzeni obejrzeli „Jasełka” zainscenizowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu. Mali artyści za swój występ zostali nagrodzeni owacją na stojąco. Wielu muzycznych emocji dostarczyli również: "Trio Nodos", "Orkiestra Dęta Zaburze", "Iskierki" z Gminy Nielisz, "Nasze Zaburze", Grupa Wokalna "Akord" z Radecznicy, "Andrzejkowe Nutki" z Mokregolipia, "Lawenda" ze Smólska - gm. Biłgoraj, "AleBabki" z Gminy Nielisz oraz "Zaburzanki". Soliści: Oliwia Krawczyk, Martyna Gil, Aleksandra Bartoszczyk, Anna Biłant, ks. proboszcz Julian Brzezicki z Trzęsin i Stanisław Rożek z gm. Dzwola zaprezentowali swoje umiejętności zarówno wokalne jak i instrumentalne. Co jakiś czas zgromadzona publiczność dawała się porwać nastrojowi chwili czynnie włączając się w śpiew prezentowanych kolęd i pastorałek. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Podczas spotkania każdy mógł delektować się grochówką przygotowaną przez Pana Mieczysława Kołtuna oraz pysznościami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Dzielec, Gorajca-Zagroble, Zaporza, Zaburza, Gorajca-Zastawia, Czarnegostoku oraz stowarzyszenia: Stąd Jesteśmy z Radecznicy, Mokrelipie, Przyjazna Wieś z Zakłodzia. W przygotowanie poczęstunku włączyły się również: Klub Kobiet Aktywnych z Radecznicy, pracownicy Urzędu Gminy w Radecznicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Zaburzu. Piętrowy tort ufundował Pan Mieczysław Smarkala właściciel Przedsiębiorstwa Robót Budowlanych Budrex z Gorajca-Zagroble.

Organizatorami „Wyjątkowego spotkania z Kolędą” byli: Wójt Gminy Radecznica, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu, Ochotnicza Straż Pożarna w Zaburzu, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół "Zaburzanki", Zespół "Nasze Zaburze" oraz mieszkańcy Zaburza.

Wydarzenie poprzedzone było otwarciem chodnika dł.1205 mb w Zaburzu przy drodze powiatowej nr 3200L. Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwała Dyrektor GCKSiT w Radecznicy Pani Edyta Misiarz.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski